Навчання в Польщі доступне і реальне для української молоді

09.12.2019

Навчання в Польщі доступне і реальне для української молоді

Польська освіта — це, перш за все якісна освіта. Крім відповідності високому європейському рівню, навчання в Польщі має багато інших переваг і доступне для сучасної української молоді. Сьогодні в Польщу з України їдуть не тільки за вищою освітою. Навчання в Польщі для українців може починатися набагато раніше. Закінчивши 9, 10 або 11 класів загальноосвітньої школи, громадяни України можуть безкоштовно отримати середню освіту в ліцеях та технікумах Польщі.

Ліцей є аналогом старших класів української школи, навчаються в ньому чотири роки та після здачі іспитів отримують атестат. У технікумах навчаються п’ять років. Крім атестата про повну загальну середню освіту випускники технікумів отримують диплом про професію. Навчальний рік в ліцеях і технікумах розпочинається 1 вересня і закінчується в червні. Громадяни України, які здобули середню освіту в Польщі, але не мають Карту Поляка, можуть вступати до університетів цієї країни для подальшого навчання на тих же умовах що й інші абітурієнти з України. Перевагою буде, хіба що впевнене володіння польською мовою.

Відмінності системи вищої освіти Польщі та України

Система вищої освіти в Польщі має два рівні:

  • Перший — бакалавр, навчання триває шість семестрів. Випускник отримує ступінь бакалавра і диплом.
  • Другий — магістратура, навчання розраховане на чотири семестри. Випускникам присвоюється ступінь магістра, і видається диплом про повну вищу освіту.

З дипломом бакалавра можна продовжити навчання на магістратурі зовсім за іншою спеціальністю, тобто за час навчання ви можете освоїти дві різні спеціальності. Виняток становлять психологія, право і медицина.

В університетах Польщі студенти займаються на стаціонарній, заочній і вечірній формі навчання і, крім вихідних, мають додатковий день на тиждень для самоосвіти. Навчальний рік починається не в вересні, а 1 жовтня і розбитий він на два семестри. Другий семестр починається з середини лютого. Під час державних і великих католицьких свят студенти не вчаться. А на Великдень і Різдво в усіх навчальних закладах роблять додаткові канікули.

У багатьох університетах навчання ведеться польською та англійською мовою. Дисципліни поділяються на обов’язкові та за вибором студента. Усні іспити є рідкістю. Зазвичай це тести та заліки.

Кожен студент має особистий акаунт в електронній системі USOS, де зафіксовані всі його особисті дані, список дисциплін, що вивчаються і все що може знадобитися в процесі навчання — розклад занять, прізвища і контакти викладачів та одногрупників, оцінки по предметах та інша необхідна інформація.